Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eskilerin yıkılmayan forumu. Her zaman yanınızdayız.

2 posters

svchost.exe CPU'nun %99 unu kullanmasının sebebi

muco33
    muco33
    Admin
    Admin

svchost.exe CPU'nun  %99 unu kullanmasının sebebi Empty svchost.exe CPU'nun %99 unu kullanmasının sebebi

Mesaj tarafından muco33 C.tesi Ağus. 14, 2010 9:24 pm

Merhabalar,

Aynı sorun benimde başıma geldi. Biraz nette araştırdım. Fakat hiçbir çare bulamadım. Nette herkes svchost.exe'nin bir virüs olduğunu söylüyor. Halbuki bu bir virüs değil. Ama bunun %50 ve %100 kullanmasına sebebiyet veren bir virüsdür.

İlk önce "Başlat - Çalıştır" yapıyoruz. Sonra Msconfig'e giriyoruz. Msconfigden "Başlangıç"ı seçiyoruz. Orada size yabancı gelen bir isim var mı? Eğer var ise onları devredışı bırakın. Ama bana bulaşan virüsü devre dışı bırakamıyorsun. Bana bulaşan virüsün adı "Monnid32.exe" adlı bir virüs. Bu virüs kendini başlangıça yerleştiriyor. Bunu silmek için Bilgisayarım - C:/Windows - Documents and Settings - Bilgisayarının Adı - Start Menu - Programlar - Başlangıç. Daha sonra Başlangıç klasörünü taratın. Muhtemelen virüs çıkacaktır. Fakat bunu windows açıkken silemiyoruz. (Eğer silebiliyorsanız silin). Onun için bilgisayarı güvenli modda açıyoruz ve yine Bilgisayarım - C:/Windows - Documents and Settings - Bilgisayarının Adı - Start Menu - Programlar - Başlangıç yapıyoruz. Başlangıç adlı klasörün içine giriyoruz ve orada Monnid32 adlı bir simge olacak onu Shift-Delete yaparak siliyoruz. Sonra pcyi yeniden başlatıyoruz ve artık sorun halloldu.
    Very Happy Very Happy Very Happy
    spike48
    Deneme mod
    Deneme mod

svchost.exe CPU'nun  %99 unu kullanmasının sebebi Empty Geri: svchost.exe CPU'nun %99 unu kullanmasının sebebi

Mesaj tarafından spike48 Salı Ekim 19, 2010 2:46 pm

hımm tşk güzel +rep

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 10:36 am